Uutisarkisto

Syyskokous 2017: uusi puheenjohtaja ja neljä uutta hallituksen jäsentä

Aito HSO ry:n sääntömääräinen syyskokous pidettiin Helsingissä 21.11. Kokous oli historiallinen, sillä 20 vuotta Aito HSO ry:tä luotsannut puheenjohtaja Marina Paulaharju luovutti kokouksessa puheenjohtajan pestin seuraajalleen, pitkään yhdistyksen luottamustehtävissä toimineelle Annette Wikströmille


Uusia hallituksen jäseniä
Vastavalitut hallituksen jäsenet Katja Tujula (vas.), Kristiina Halme, Annika Karjalainen ja Joanna Aarrelampi sekä uusi puheenjohtaja Annette Wikström. Lämpimät onnittelut!

Avauspuheessaan puheenjohtaja Marina Paulaharju kiitti jäsenistöä lämpimästi saamastaan tuesta pitkän puheenjohtajauransa aikana ja ilmoitti luopuvansa puheenjohtajaehdokkuudestaan: - Kun yksi ovi sulkeutuu, avautuu samalla uusia ovia, hän totesi. Tunnelma syyskokouksessa oli liikuttunut ja positiivisesti tulevaisuuteen suuntaava.  -Tästä on hyvä jatkaa yhdistyksen kehittämistä, totesi puheenjohtajnuijan vuodenvaihteessa vastaanottava Annette Wikström.

Puheenjohtajavalinnan lisäksi syyskokous valitsi seuraavaksi kaksivuotiskaudeksi Aito HSO ry:n hallitukseen neljä jäsentä: Joanna Aarrelampi (valittiin uudelleen), Kristiina Halme (valittiin uudelleen), Annika Karjalainen (valittiin uudelleen) ja Katja Tujula (uusi jäsen). Kokouksessa hyväksyttiin myös toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodeksi 2018.

Lämpimät onnittelut uudelle hallitukselle ja suuri kiitos pestinsä päättäneille puheenjohtaja Marina Paulaharjulle ja hallituksen jäsen Julia Anjalalle. Kiitos myös hallitusvaalissa ehdokkaina olleille Heli Huurtomaalle ja Susanne Sjöblomille.

Aito HSO ry:n hallitus 2018 – 2019

Annette Wikström, puheenjohtaja 2018 - 2019
Hanna Puura, varapuheenjohtaja 2017 - 2018
Joanna Aarrelampi, jäsen 2018 - 2019
Kristiina Halme, jäsen 2018 - 2019
Kati Ilomäki, jäsen 2017 - 2018
Annika Karjalainen, jäsen 2018 - 2019
Anni Piipponen, jäsen 2017 - 2018
Pihla Steinberg, jäsen 2017 - 2018
Katja Tujula, jäsen 2018 - 2019


Palaa otsikoihinPoutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä