Uutisarkisto

Hallitushaku ja Aito HSO ry:n syyskokous 7.11.2018

Aito HSO ry:n syyskokous järjestetään keskiviikkona 7.11.2018 klo 17 - 20. Kokous järjestetään HUONE Kampissa osoitteessa Malminkatu 30. Sääntömääräisten asioiden lisäksi kokouksessa päätetään yhdistyksen sääntömuutoksesta.

Kokouksen yhteydessä järjestetään osallistujille myös strategiaworkshop, jossa pääset vaikuttamaan yhdistyksen strategiatyöhön. Tarkempi ohjelma julkaistaan 22.10., mutta mukaan voit ilmoittautua jo nyt jäsenen extranetissä.

Aito HSOn hallitukseen haetaan aktiivisia jäseniä

Oletko kiinnostunut hallitustyöstä omassa alumni- ja ammattijärjestössäsi? Haluatko luotsata Aito HSOta uusille, raikkaille urille ja olla mukana kehittämässä uuden ajan ammattijärjestöä? Tule mukaan Aito HSOn hallitustyöhön!

Aito HSO ry:n hallitushaku on nyt avoinna kaikille aktiivisille, järjestön toiminnasta kiinnostuneille jäsenille. Hallitustyössä pääset mukaan tekemään tärkeää työtä jäsenten hyväksi ja saat samalla itse laajan yhteistyökumppaniverkoston sekä upeita kokemuksia, joita voit hyödyntää myös työelämässä. Lähiajan keskeiset kysymykset Aito HSOn hallituksen työskentelyssä koskevat mm. strategiauudistusta sekä järjestön jäsenkriteerejä.

Hallituksen kokouksia on noin 8 - 10 vuodessa, minkä lisäksi hallituksen jäsenet osallistuvat toimikuntatyöskentelyyn sekä edustavat järjestöä jäsen- ja sidosryhmätilaisuuksissa. Hallituksen jäseniltä toivotaan valmiutta ilta- ja viikonlopputilaisuuksiin sekä sitoutumista hallitustyöhön ja järjestön toimintaan.

Kiinnostuitko? Toimi näin:

Toimita vapaamuotoinen hakemuksesi toiminnanjohtaja Maarit Rappille 21.10.2018 mennessä, maarit.rapp@aitohso.fi. Kerro hakemuksessasi, miksi haet hallituspaikkaa ja kuinka sinä haluaisit kehittää Aito HSOn toimintaa. Kerro myös, mitä edunvalvontakysymyksiä Aito HSOn pitäisi mielestäsi edistää.

Hallitukseen hakevien esittelyt ja muut syyskokousmateriaalit julkaistaan jäsenen extranetissä 22.10.2018. Hallitusehdokkaat myös esittäytyvät syyskokouksessa 7.11.2018.

Lisätietoja hallitustyöskentelystä voit kysyä puheenjohtaja Annette Wikströmiltä, annette.wikstrom@aitohso.fi tai toiminnanjohtaja Maarit Rappilta, maarit.rapp@aitohso.fi.


Palaa otsikoihinPoutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä